Страницы

четверг, 2 апреля 2020 г.

Блакитний день

Флешмоб #мирізні
З нагоди Всесвітнього дня поширення інформації про проблеми аутизму по усьому світу цього дня одягають блакитне на знак підтримки людей з аутизмом, розладом розвитку нервової системи, що утруднює комунікацію.
Друзі, давайте активно долучатись  до флешмобу #мирізні
Поширюйте інформацію та одягайте блакитне!
Аутизм: причини, ознаки
Аути́зм (грец. autos — «сам»; аутизм — «занурення в себе») — це розлад розвитку нервової системи, що характеризується порушенням соціальної взаємодії, вербальної і невербальної комунікації, і повторюваною поведінкою, існують складнощі у взаємодії із зовнішнім світом, з цього приводу виникають порушення в соціалізації.
Причини виникнення аутизму:
-          Ураження центральної нервової системи плоду під час внутрішньоутробного розвитку або в момент пологів.
-          Негативна реакція організму у відповідь на вакцинацію.
-          Спадкова схильність.
-          Перенесені важкі захворювання, наприклад грип або скарлатина.
Ознаки аутизму





Цікаві факти про аутизм
 Термін «аутизм» ввів Eugen Bleuler, шведський психіатр, але він спочатку ставився до шизофренії у дорослих. У 1943 році термін був віднесений Лео Каннером до концепту «аутизм» в сучасному розумінні цієї хвороби.
Рівень поширення аутизму у всьому світі зростає на 14% щороку. У Китаї темпи зростання кількості випадків аутизму трохи вища — близько 20% на рік.
Якщо одному з однояйцевих близнюків поставлений діагноз аутизм, в 90 випадках зі ста у другого близнюка в майбутньому ця хвороба теж розвинеться.
Мутація хромосоми 16 зв’язуються з розвитком аутизму. Проблема виникає в тій частині ланцюжка ДНК, яка містить «гени Морфея», які дуже швидко мінялися в історії людської еволюції.
Не існує ні аналізів, ні змін в людському організмі, за якими можна діагностувати аутизм. Діагноз грунтується на спостереженні за поведінкою людини і психіатричному скринінгу.
Аутизм у дітей зустрічається частіше, ніж ракові захворювання, діабет і СНІД разом узяті.
У всьому світі приблизно 67 мільйонів чоловік страждають від аутизму.
Один з 10 передчасно народжених немовлят схильний до аутизму. Діти, народжені більш, ніж на три місяці раніше терміну, мають удвічі більший ризик захворювання на аутизм.
Ще в ранньому дитинстві діти починають виявляти три відмітних ознаки аутизму: проблеми із спілкуванням, порушена соціальна взаємодія і поведінку з повторенням одноманітних дій.
Багато дітей, які страждають аутизмом, володіють зниженою чутливістю до болю, але можуть загострено реагувати на звук, дотик або інші види сенсорної стимуляції — які призводять до небажання таких дітей обніматися.
Дослідники припустили, що у дітей, народжених від батьків у віці, підвищується ризик розвитку аутизму. Діти, що народилися від батьків сорокарічного і більш віку, схильні до захворювань, пов’язаним з аутизмом в шість разів частіше, ніж ті, хто народився від батьків до тридцяти років.
Жінки, які страждають аутоімунними захворюваннями, такими як діабет 1-го типу, ревматоїдний артрит і глютенова хвороба, мають в три рази вищий ризик народження дитини, схильної до аутизму.

Собаки набагато покращують якість життя дітей з синдромами аутизму, їх безпеку і незалежність. Присутність тренованої собаки пом’якшує агресивну поведінка, заспокоює дитину і служить ланкою, що з’єднує його з іншими дітьми.

Інформаційний ролик 



Стереотипи - це стіна між людьми. Кожна особистість унікальна, котру не потрібно "заганяти в певні рамки". Адже постійно слухаючи про свою неадекватність, не таку, як у всіх поведінку - аутисти можуть повірити в них. І це найжахливіший наслідок стереотипів суспільства - не обмежувати свободу інших, ми всі рівні!

Комментариев нет:

Отправить комментарий