Страницы

понедельник, 20 апреля 2020 г.

Великодні мультфільми для дітей. Що ми знаємо про Великдень?



Пропонуємо Вашій увазі переглянути добірку мультфільмів
про Великдень українською мовою:


1. Великодня казочка
2. Казочка про писанку
3. Загублена писанка
4. Казочка “Писанка чарівне яйце”
5. Казочка “Як Мишки на Великдень пасочку місили”
6. Грицеві Писанки
Приємного перегляду!

четверг, 16 апреля 2020 г.

Відеозвернення до дітей


«Вправи на розвиток координації рухів, моторики та когнітивних здібностей»
Вправи на розвиток моторики комплексно впливають на когнітивні здібності школярів. 
Зауважте: правильне виконання вправ для розвитку координації рухів позитивно впливає на функціональну діяльність центральної нервової системи та процеси обміну речовин.
«Чапля»
Найпростіша вправа на координацію: стати прямо, перенести вагу тіла на одну ногу, а іншу підняти так, щоб між ногами був кут у 90 градусів. Потрібно залишатись у такому положенні близько 20 секунд, а згодом повторити вправу з іншою ногою. Якщо вправа дається складно, можна триматися за стіл.
«Круть-верть»
Повторіть попередню вправу, але трохи ускладнивши завдання: повільно повертайте голову вправо-вліво.
«Джедаї»
Вправа для справжніх джедаїв – майстрів координації! Станьте як хлопець на фото та спробуйте простояти так 20 секунд. Згодом повторіть вправу з іншою ногою. Вправа «Джедаї» дозволяє напружити м’язи всього тіла та чудово розвиває координацію. 
«Корисна похвала»
Відома вправа на координацію: однією рукою гладимо живіт круговими рухами, а іншою – легенько стукаємо себе по голові. Найголовніше – концентруватися на кругових руках, адже це складніше. Спочатку, щоб звикнути, вправу варто виконувати повільно.


Відеозвернення до батьків


№ 9 "10 причин обіймати своїх дітей частіше"

четверг, 9 апреля 2020 г.

Відеозвернення до найкращих учнів


Корисні фізкультхвилинки для покращення мозкової активності




«Біг на місці»
Проста вправа, яка може стати «розігрівом» перед іншими, більш серйозними кардіонавантаженнями. Якщо використовувати вправу саме з цією метою, то варто починати з кроку на місці, поступово переходячи на біг.
«Уявна скакалка»
Стрибки на скакалці неймовірно корисні, адже вони допозволяють задіяти практично всі групи м'язів. Під час заняття напружуються м'язи живота, ніг і рук, тому стрибки можна використати у якості швидкого тренуванням усього тіла. Особливо якщо виконувати вправу хоча б протягом 1-2 хвилин.
«Приємний стусанець»
Ця вправа – протилежність першої: ступні потрібно відводити назад, торкаючися п’ятами сідниць. Вправа не тільки дає щадне навантаження на м'язову систему, а й тренує серце.
«Супергерої»
Візьміть у кожну руку по гантелі (якщо їх немає – підійдуть книжки). Переконайтеся, що спина рівна, а вага тримається на рівні плечей. Правильне виконання вправи допоможе розвинути м’язи рук, плечей та спини.
«Великі пальчики ніг»
Для виконання цієї вправи покладіть біля ніг невеликий предмет, наприклад, книжку. Підстрибуючи на місці, торкайтеся книжки великими пальчиками то правої, то лівої ноги. Ця вправа допоможе розвинути комплекс м’язів: рук, ніг та спини.
«Смішний краб»
Ця вправа – чудовий варіант для відпрацьовування бічних м’язів тулуба, які ми рідко задіюємо у повсякденному житті. Рух «кумедний краб» не тільки корисний для серця, а й спрямований на опрацювання м'язів стегон.

Відеозвернення до вчителів

№ 4 "Карантин: 5 порад для вчителів"

среда, 8 апреля 2020 г.

Відеозвернення до батьків учнів старшої школи

№3 "Як організувати навчання вдома з учнями старшої школи"

Календар активної витримки


«У людини можна забрати все, крім одного - останньої з людських свобод - у будь-яких обставинах вибирати своє ставлення до того, що відбувається» - Віктор Франкл
30 дій по догляду за собою та одне за одним, коли ми разом переживаємо глобальну кризу (від всесвітнього руху Action for Happiness).
Будьмо здорові, друзі!


пятница, 3 апреля 2020 г.

Результати самоосвіти (30.03-03-04.2020 р.)


Поради для батьків та вчителів



ЩО ЗРОБИТИ ДЛЯ ЕМОЦІЙНОГО ВІДНОВЛЕННЯ?
Домовтеся з партнером/кою про правило «тайм-ауту». В момент, коли відчуваєте, що втрачаєте контроль над емоціями, говоріть: «ТАЙМ-АУТ!», це означає, що вам потрібен певний час, щоб побути наодинці, заспокоїтись та відновитись.
Релаксуюче дихання: вдих робимо на 2 рахунки, видих – на 4 рахунки. Повторюємо 5 хвилин. Потім вдих робимо на 3 рахунки, видих – на 6. Повторюємо 5-10 хвилин. Це дихання стабілізує емоційний стан, знижує дратівливість та зменшує тривожність або паніку.
Балансуюче дихання: великим пальцем закриваємо праву ніздрю. Вказівний та середній пальці розміщуємо на лобі. Робимо вдих через ліву ніздрю. Після цього закриваємо ліву ніздрю безіменним пальцем та робимо повільний видих через праву ніздрю. Вдихаємо через праву ніздрю, закриваємо її та повільно видихаємо через ліву. Продовжуємо почергове дихання 10-15 хв. Воно балансує праву та ліву півкулю мозку та емоційний стан людини.
Релаксація. Ввімкніть музику для релаксації (йоги, медитації). Треба лягти на спину, заплющити очі та дати всьому тілу розслабитись. Можна уявити, що ви відпочиваєте на теплому піску, розслаблене тіло занурюється у м‘який пісок. Залишатися у положенні 15-20 хв.
Візуалізація «Сонце та дощ». Сядьте у зручне положення на подушку чи на стілець. Заплющте очі. Підніміть догори руки, уявно візьміть у свої долоні теплий шматочок сонця та покладіть його у середину живота. Почніть дихати животом – на вдихові живіт розширюється і стає більшим, на видиху – звужується. Уявляйте всередині живота яскраве сонце. Дихати потрібно 10 хвилин. Далі уявіть, що ви знаходитесь у красивому зеленому лісі. Покладіть долоні на коліна, відкривши догори. Уявіть, що з неба пішов теплий літній дощ, цілющі ароматні краплини освіжають все тіло. Кожна клітина вашого організму відновлюється та наповнюється силою. Звісно, краще робити профілактику емоційного виснаження. Тому рекомендую виділяти 1 годину в день для йоги, цигун, дихальних практик чи медитації. Все можливо, якщо домовитись із партнером/кою або робити практику, коли діти сплять. Це працює!


четверг, 2 апреля 2020 г.

Блакитний день

Флешмоб #мирізні
З нагоди Всесвітнього дня поширення інформації про проблеми аутизму по усьому світу цього дня одягають блакитне на знак підтримки людей з аутизмом, розладом розвитку нервової системи, що утруднює комунікацію.
Друзі, давайте активно долучатись  до флешмобу #мирізні
Поширюйте інформацію та одягайте блакитне!
Аутизм: причини, ознаки
Аути́зм (грец. autos — «сам»; аутизм — «занурення в себе») — це розлад розвитку нервової системи, що характеризується порушенням соціальної взаємодії, вербальної і невербальної комунікації, і повторюваною поведінкою, існують складнощі у взаємодії із зовнішнім світом, з цього приводу виникають порушення в соціалізації.
Причини виникнення аутизму:
-          Ураження центральної нервової системи плоду під час внутрішньоутробного розвитку або в момент пологів.
-          Негативна реакція організму у відповідь на вакцинацію.
-          Спадкова схильність.
-          Перенесені важкі захворювання, наприклад грип або скарлатина.
Ознаки аутизму





Цікаві факти про аутизм
 Термін «аутизм» ввів Eugen Bleuler, шведський психіатр, але він спочатку ставився до шизофренії у дорослих. У 1943 році термін був віднесений Лео Каннером до концепту «аутизм» в сучасному розумінні цієї хвороби.
Рівень поширення аутизму у всьому світі зростає на 14% щороку. У Китаї темпи зростання кількості випадків аутизму трохи вища — близько 20% на рік.
Якщо одному з однояйцевих близнюків поставлений діагноз аутизм, в 90 випадках зі ста у другого близнюка в майбутньому ця хвороба теж розвинеться.
Мутація хромосоми 16 зв’язуються з розвитком аутизму. Проблема виникає в тій частині ланцюжка ДНК, яка містить «гени Морфея», які дуже швидко мінялися в історії людської еволюції.
Не існує ні аналізів, ні змін в людському організмі, за якими можна діагностувати аутизм. Діагноз грунтується на спостереженні за поведінкою людини і психіатричному скринінгу.
Аутизм у дітей зустрічається частіше, ніж ракові захворювання, діабет і СНІД разом узяті.
У всьому світі приблизно 67 мільйонів чоловік страждають від аутизму.
Один з 10 передчасно народжених немовлят схильний до аутизму. Діти, народжені більш, ніж на три місяці раніше терміну, мають удвічі більший ризик захворювання на аутизм.
Ще в ранньому дитинстві діти починають виявляти три відмітних ознаки аутизму: проблеми із спілкуванням, порушена соціальна взаємодія і поведінку з повторенням одноманітних дій.
Багато дітей, які страждають аутизмом, володіють зниженою чутливістю до болю, але можуть загострено реагувати на звук, дотик або інші види сенсорної стимуляції — які призводять до небажання таких дітей обніматися.
Дослідники припустили, що у дітей, народжених від батьків у віці, підвищується ризик розвитку аутизму. Діти, що народилися від батьків сорокарічного і більш віку, схильні до захворювань, пов’язаним з аутизмом в шість разів частіше, ніж ті, хто народився від батьків до тридцяти років.
Жінки, які страждають аутоімунними захворюваннями, такими як діабет 1-го типу, ревматоїдний артрит і глютенова хвороба, мають в три рази вищий ризик народження дитини, схильної до аутизму.

Собаки набагато покращують якість життя дітей з синдромами аутизму, їх безпеку і незалежність. Присутність тренованої собаки пом’якшує агресивну поведінка, заспокоює дитину і служить ланкою, що з’єднує його з іншими дітьми.

Інформаційний ролик 



Стереотипи - це стіна між людьми. Кожна особистість унікальна, котру не потрібно "заганяти в певні рамки". Адже постійно слухаючи про свою неадекватність, не таку, як у всіх поведінку - аутисти можуть повірити в них. І це найжахливіший наслідок стереотипів суспільства - не обмежувати свободу інших, ми всі рівні!