Страницы

среда, 27 мая 2020 г.

Ефективний фідбек: як говорити так, щоб вас почули?


Англійське слово feedback добре прижилося в україномовному бізнес-середовищі та освіті.
Його, перш за все, застосовують у значенні "зворотнього зв`язку" та правильності його побудови.
Як правильно дати фідбек колезі, підлеглому чи керівнику? Не зіпсувавши відносин, не ображаючи і не впливаючи негативно на його креативність, ініціативу та мотивацію.

ЯК ПОДОЛАТИ СТРАХ ПУБЛІЧНИХ ВИСТУПІВ?
Зауважте, повністю позбутися хвилювання перед аудиторією не вдасться. Принаймні, навіть професіонали сцени часто зізнаються, що продовжують відчувати страх публічних виступів. Проте способи зменшити напругу все ж таки є. Хтось медитує перед виступом, хтось слухає улюблену музику. Також є деякі прийоми під час самої промови. Про один ми вже розповіли – робити паузи і не поспішати. Деякі спікери також використовують трігери. Наприклад, беруть у руку монету чи якийсь предмет, який вони асоціюють із заспокоєнням. І коли відчувають хвилювання, непомітно стискають його. Кажуть, працює.
Джерело:FlorenceCentre,life.pravda, eventukraine

вторник, 26 мая 2020 г.

Графік працездатності людини


Працездатність кожної людини піддається визначеним коливанням, що відбуваються в рамках природного ритму.
З 6:00 до 7:00 - "вікно", коли краще працює довгострокова пам'ять. Легко засвоюється вся інформація, отримана в цей проміжок часу.
З 8:00 до 9:00 - це найбільш вдалий час для будь-якої діяльності, пов'язаної одночасно з запам'ятовуванням та аналітикою. Вся справа в активній роботі логічного мислення.
З 9:00 до 10:00 - кращі години для роботи з інформацією та статистикою.
З 11:00 до 12:00 - в цей час знижується ефективність інтелектуальних функцій. Рекомендовано перемкнути увагу на щось абстрактне . Наприклад, послухати музику.
З 11:00 до 14:00 - дуже вдалий час для обіду.
З 12:00 до 18:00 - ідеальний час для активної праці. Праця в пізні години змушує мозок працювати на знос. Перші ознаки такого перенапруження - складності із засинанням.
З 21:00 до 23:00 - відбувається відпочинок розуму та нервової системи.
З 23:00 до 1:00 - під час сну відбувається активне відновлення тонкої енергії. 
З 1:00 до 3:00 - у ві сні людина відновлює емоційну енергію.
З 3:00 до 6:00 - спати, спати і ще раз спати! На користь здоров'ю, настрою та працездатності.
Для того, щоб визначити свій індивідуальний денний ритм, слід систематично та усвідомлено спостерігати за собою протягом 10 днів та визначити:
-          В який час дня Ви маєте найбільший приплив енергії?
-          В який час дня Ви краще сприймаєте інформацію?
-          Коли відчувається втома, які види діяльності особливо важко робити?
-          До якого часу відчувається втома?
-          Коли Ви починаєте боротьбу зі сном?
-          Коли Ви лягаєте спати?
-          Який період дня є дійсно Вашим робочим часом?
-          Коли Ви займаєтеся найбільш важливими справами?
-          Коли Ви виконуєте менш важливу роботу?

понедельник, 25 мая 2020 г.

Добрі мультики для дітей і дорослих



Життя тварин так тісно пов’язане з людським життям. Саме тому фільми про тварин здатні розчулити значно більше, ніж будь-яка людська драма. Тварини не знають, що таке зрада чи обман, вони не вміють лукавити, обговорювати за спиною чи робити ще щось, притаманне лише людям. Усі їхні почуття щирі та відверті. А нам залишається тільки вміти їх помічати й берегти. У цій збірці фільмів є комедії, драми, пригодницькі фільми чи сімейні. Але кожна історія стосується відносин людей та друзів наших менших:

1. Життя і мета собаки / Подорож хорошого пса (A Dog’s Purpose, 2017 & A Dog’s Journey, 2019)

Цей пес проживає безліч життів. Він міняє все: місця проживання, господарів, навіть, породу. Але, водночас, собака не забуває свого першого господаря. Ітан теж його не забуває, а втрата пса стала для нього дуже болючою.
Поки вже дорослий чоловік втратив надію зустріти подібного друга — його пес усе ще сподівається одного разу переродитися в тілі цуценя, яке потрапить у руки першого господаря.

2. Пінгвіни містера Поппера (Mr. Popper’s Penguins, 2011)

Хтось отримує в спадок шикарні будинки та автомобілі, хтось чималу суму грошей чи дорогоцінні прикраси. А головний герой, Том Поппер, отримує шістьох пінгвінів. Сказати, що з ними важко жити — це не сказати нічого. Дорогі апартаменти через них перетворилися в морозильну камеру, а розваги нових сусідів доводять чоловіка до сказу. Що там, він ледь у в’язницю через цей спадок не потрапив! Але, якими б вони бешкетниками не були — хіба можна взяти й не полюбити кумедних пінгвінів?

3. Дулітл (The Voyage of Doctor Dolittle, 2020)

Доктор Джон Дулітл — це чоловік (точніше, вдівець) вченої Лілі Дулітл. Взявши її записник із нотатками про досліди, він вирушає в небезпечну подорож, щоби знайти незвичайні та важливі ліки. Ці ліки мають врятувати життя королеви Англії! Разом з асистентом, Дулітл подорожує, а супроводжують мандрівників різні тварини, які постійно розмовляють із доктором.
Мабуть, ви вже чули про попередні частини фільмів-історій із Доктором Дулітлом? Тоді вас точно здивує головний герой в останній частині. Адже його роль виконує не звичний для нас Едді Мерфі, а Роберт Дауні Молодший. Чи став актор гідною заміною попереднику — вирішувати тільки вам.

4. Поклик Пращурів (The Call of the Wild, 2020)

Це новий та захопливий фільм, що базується на однойменному романі легендарного письменника Джека Лондона. Не менш легендарний актор виконує головну роль. Той самий Індіана Джонс, з однойменної серії фільмів про Індіану Джонса, Гаррісон Форд!
Життя кидає спокійного домашнього пса із сонячної Каліфорнії до суворої й холодної Аляски. І все це в період «золотої лихоманки» у XIX столітті. Пес Бак тепер мусить пристосовуватися до зовсім нового життя, не схожого на попереднє. Добре, що на шляху трапляється справжній друг у вигляді людини, Джон Торнтон. Бо коли поряд є вірний друг, то можна разом пройти небезпечні ліси Аляски, знайти нове місце в цьому житті та стати ще сильнішим.

5. Очима собаки (The Art of Racing in the Rain, 2019)

Головний герой — відомий перегонник, який намагається розриватися між кар’єрою своєї мрії, коханою дружиною та найкращим другом в обличчі рудого пса. Пес теж непростий, він любить свого господаря і спостерігає за ним. Собака намагається вберегти чоловіка від небезпек і проблем із недругами, і водночас, мріє стати перегонником, як його господар. А глядачі дивляться на цю історію очима собаки і співпереживають їй усім серцем.

6. Пригоди Мії та білого лева (Mia and the White Lion, 2019)

Життя головної героїні міняється, не з її власної волі. Адже Міа ще маленька дівчинка, і все вирішують за неї батьки. Ті ж батьки забирають дівчинку з рідного Лондона до спекотної й незвичної Південної Африки. Там дорослі заводять ферму великих кішок, а Міа взагалі не в захваті від нового життя. Та ось з’являється рідкісне біле левеня, яке стає для дівчинки другом. А, там де є друг — простіше віднайти новий дім.

7. Біле ікло (White Fang, 1990)

Ще одна, але значно старіша, екранізація роману Джека Лондона. Це історія неймовірної дружби між вовком та людиною. Фільм сподобається всім, хто любить подорожі, пригоди та історії про далекі країни. Історія незвичайної дружби зворушує, а пейзажі Аляски водночас захоплюють і лякають.

8. Рудий пес (Red Dog, 2011)

Фільм заснований на реальних подіях описаних в однойменному романі Луї де Берньєр. Сталися ці події в маленькому шахтарському містечку десь в Австралії. Туди нізвідки забрів рудий пес, який із часом став легендою. Адже цей пес-мандрівник змінив життя стількох жителів містечка, що його вплив на людей важко було пропустити повз.
Рудий пес став для багатьох людей із цього містечка вісником дружби, надії, радості. Йому, навіть, встановили пам’ятник і нарекли пса символом міста! Чим він це заслужив? Дивіться фільм, щоби дізнатися.

9. Пелікан (Nicostratos le pelican, 2011)

Одного разу головний герой, 16-річний Яніс, знаходить крихітного пелікана і вирішує залишити його в себе вдома. Пелікан віддячує за такий порятунок: він дарує господарю та всім жителям міста багато смішних і радісних моментів. Навіть зближує юнака з його похмурим батьком, роль якого грає Емір Кустуриця. Загалом, це приємний сімейний фільм, який знімався в Греції. Він, особливо, сподобається любителям грецької культури та природи.

10. Ми купили зоопарк (We Bought a Zoo, 2011)

Фільм вартий перегляду хоча б через головних героїв, ролі яких виконують талановиті актори — Метт Деймон і Скарлетт Йоханссон. Чоловік важко переживає сімейну втрату, як і його діти. І в нього досить дивний спосіб відволікатися від смутку. Головний герой купляє будинок, у який привозить сім’ю. А разом із будинком купляє й зоопарк. І, не просто зоопарк, а такий, що заповнений двома сотнями екзотичних тварин! Тепер на сімейство чекає зовсім інше життя.
А у вас є улюблений фільм про тварин?

Коментарі

четверг, 21 мая 2020 г.

Про конфлікти


Виникнення конфліктів є об’єктивним і неминучим явищем.
·                     Деструктивний конфлікт переводить причини, що призвели до конфлікту, на “особистості”. Дана установка не веде до вирішення конфлікту, а навпаки, його загострює.
·                     Конструктивний конфлікт базується не на “особистостях”, а на виявленні об’єктивних причин незгоди (різні точки зору на проблему, способи вирішення проблеми тощо). Дана поведінка в конфлікті приводить до більш глибокого розуміння проблеми, взаємодовіри, готовності зрозуміти один одного і, в подальшому, вирішенню (улагодженню) конфлікту.
Породжуються деструктивні конфлікти найчастіше суб’єктивними причинами. До таких причин належать:
- неправильні дії керівника;
- неправильні дії підлеглих;
- неправильні дії керівника й підлеглих;
- невідповідність організації управління вимогам закону тощо.
Учені, конфліктологи-практики виділяють два основні критерії для оцінки типу конфлікту, що проявився:
- конфлікт є деструктивним (руйнуючим), якщо стосунки між людьми не поліпшились. Конструктивний конфлікт сприяє поглиб­ленню взаєморозуміння;
- конфлікт є деструктивним, якщо проблема, що його викликала, залишилась нерозв’язаною. При конструктивному підході проблеми знаходять своє розв’язання.



Маленькі життєві інструкції" від 95-річного Вільяма Снелла


Життєві поради від людини, яка прожила довге та щасливе життя. Необхідно дослухатися, тому що в такому віці всі дрібнички відходять на другий, або навіть десятий план, а залишається розуміння тільки того, що дійсно важливо!
1. Співайте в дУші.
2. Ставтесь до усіх так, як би ви хотіли, щоб ставились до вас.
3. Зустрічайте схід сонця хоча б один раз на рік.
4. Ніколи не відмовляйтесь від домашніх тістечок.
5. Тягніться до переваг, а не до досконалості.
6. Посадіть дерево на свій День народження.
7. Дізнайтесь три справжніх жарти.
8. Повертайте позичені автомобілі з повним баком.
9. Ніколи не втрачайте можливості сказати людині, що любите її.
10. Залишайте все в кращому стані, аніж ви це знайшли.
11. Не ускладнюйте нічого.
12. Будуйте великі плани, але насолоджуйтесь маленькими радостями.
13. Будьте найпозитивнішою людиною з усіх, кого ви знаєте.
14. Пробачайте собі та іншим.
15. Кажіть часто “Дякую”.
16. Кажіть часто “Будь ласка”.
17. Уникайте негативних людей.
18. Носіть начищене взуття.
19. Пам’ятайте дні народження інших людей.
20. Постійно удосконалюйтесь.
21. Нехай ваше рукостискання буде сильним.
22. Підписуйте і надсилайте багато валентинок.
23. Дивіться людям в очі.
24. Першими вітайтесь.
25. Повертайте всі речі, що позичили.
26. Заводьте нових друзів, та не забувайте старих.
27. Зберігайте секрети.
28. Садіть рослини кожної весни.
29. Заведіть собаку.
30. Завжди приймайте протягнуту руку.
31. Припиніть звинувачувати інших.
32. Візьміть на себе відповідальність за все, що відбувається у вашому житті.
33. Вітайтесь до дітей в шкільному автобусі.
34. Будьте там, де ви потрібні людям.
35. Не очікуйте від життя справедливості.
36. Ніколи не варто недооцінювати силу любові.
37. Пийте шампанське без причини.
38. Живіть життям, що схоже на вигук, а не на пояснення.
39. Не бійтесь сказати “Я зробив помилку”.
40. Не бійтесь сказати “Я не знаю”.
41. Радійте навіть незначним поліпшенням.
42. Одружуйтесь з любові.
43. Відновіть стару дружбу.
44. Підрахуйте свої добрі справи.
45. Зателефонуйте своїй мамі. І своєму батькові також, якщо вони живі.




четверг, 14 мая 2020 г.

Відеозвернення до учасників освітнього процесу


№24. "Типові стилі навчання"

Відеозверення до батьків


№ 23. "Вплив телефонів та планшетів на психіку дитини"

20 мультфільмів, щоб подивитися з дітьми і відволіктися від дорослих справ


Забудьте на годину-другу про нудні дорослі справи і подивіться з дітьми кумедні мультфільми


понедельник, 20 апреля 2020 г.

Великодні мультфільми для дітей. Що ми знаємо про Великдень?



Пропонуємо Вашій увазі переглянути добірку мультфільмів
про Великдень українською мовою:


1. Великодня казочка
2. Казочка про писанку
3. Загублена писанка
4. Казочка “Писанка чарівне яйце”
5. Казочка “Як Мишки на Великдень пасочку місили”
6. Грицеві Писанки
Приємного перегляду!

четверг, 16 апреля 2020 г.

Відеозвернення до дітей


«Вправи на розвиток координації рухів, моторики та когнітивних здібностей»
Вправи на розвиток моторики комплексно впливають на когнітивні здібності школярів. 
Зауважте: правильне виконання вправ для розвитку координації рухів позитивно впливає на функціональну діяльність центральної нервової системи та процеси обміну речовин.
«Чапля»
Найпростіша вправа на координацію: стати прямо, перенести вагу тіла на одну ногу, а іншу підняти так, щоб між ногами був кут у 90 градусів. Потрібно залишатись у такому положенні близько 20 секунд, а згодом повторити вправу з іншою ногою. Якщо вправа дається складно, можна триматися за стіл.
«Круть-верть»
Повторіть попередню вправу, але трохи ускладнивши завдання: повільно повертайте голову вправо-вліво.
«Джедаї»
Вправа для справжніх джедаїв – майстрів координації! Станьте як хлопець на фото та спробуйте простояти так 20 секунд. Згодом повторіть вправу з іншою ногою. Вправа «Джедаї» дозволяє напружити м’язи всього тіла та чудово розвиває координацію. 
«Корисна похвала»
Відома вправа на координацію: однією рукою гладимо живіт круговими рухами, а іншою – легенько стукаємо себе по голові. Найголовніше – концентруватися на кругових руках, адже це складніше. Спочатку, щоб звикнути, вправу варто виконувати повільно.